Przeskocz do treści

Obiektywna TVP

tomaszkorneckiTomasz Kornecki

Konferencja Smoleńska, która odbyła się 5 lutego w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zgromadziła wielu naukowców zajmujących się tym co miało miejsce 10 kwietnia 2010 roku. Nie zjawili się członkowie Komisji Millera, którzy niejednokrotnie krytykowali niezależny od władzy Zespół Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r. Niejednokrotnie, ale nie twarzą w twarz.

Reakcja Telewizji Publicznej na konferencję? W wieczornym wydaniu „Wiadomości“ pojawiła się o niej… minutowa wzmianka w 17 minucie serwisu, a więc już prawie na końcu. Stara jak świat metoda spychania ważnych informacji na dalsze miejsce, po to by widz odniósł wrażenie, że są one mało ważne. Wcześniej „tłuczony“ był temat Nowickiej i domniemanych więzień CIA.

W Info Poranku (TVP INFO) następnego dnia rozmowa z Bogdanem Klichem (byłym szefem MON, obecnie senatorem PO) i dokładnie ten sam scenariusz: Nowicka, domniemane więzienia i Konferencja. Jednak TVP INFO jest bardziej otwarte, bo w rozmowie z Klichem redaktor prowadzący poświęcił Konferencji… dwie minuty. Oczywiście na ekranie zobaczyliśmy napis sugerujący, że była to „Konferencja PiS”. Obiektywizm pełną parą.

Dodaj komentarz