Przeskocz do treści

PiS. Czyli polityka i socjologia (7)

miroslawborutapisMirosław Boruta

Kolejne już "Stanowisko Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Socjologicznego", tym razem w sprawie tak zwanego "kryzysu politycznego w Polsce" wystawia temu Towarzystwu jak najgorsze świadectwo. Diagnozowanie sytuacji społecznej na podstawie wymyślonej narracji konfliktu i de facto popieranie pseudoprotestów, organizowanych za pieniądze a składających się głównie z chamskich haseł i podobnych zachowań, niewiele ma wspólnego z socjologią. Jest już tylko propagandą.

Nie było takiego zaniepokojenia Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w ciągu ostatnich lat, gdy podważano ład społeczny, gdy lekceważono społeczne protesty i obywatelskie projekty, gdy okradano Polskę i Polaków. Pisanie zaś o trójpodziale władz świadczy o zupełnym niezrozumieniu podstawowych, klasycznych tekstów, choćby "O duchu praw" Monteskiusza.

To opowiedzenie się po jednej ze stron i zakamuflowane wzywanie do destabilizacji oraz fałszywe tony i takaż troska to już tylko przejaw opinii, że demokracja jest wówczas gdy rządzi Platforma Obywatelska czy jakiś jej inny jej klon.

W tej sytuacji ponownie proponuję - zakładajmy PIS - Polski Instytut Socjologiczny 😉