Przeskocz do treści

Podsumowanie aktywności Fundacji Pro – Prawo do życia

kingamaleckaprybyloKinga Małecka-Prybyło

Szanowni Państwo!

Chciałabym przedstawić Państwu zwięzłe podsumowanie aktywności Fundacji Pro – Prawo do życia w listopadzie. Jednak najpierw proszę przeczytać kilka zdań o tym, w jakiej sytuacji znajdujemy się w tej chwili.

Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał we czwartek, że niemieckie sądy nie miały racji, zakazując pewnemu działaczowi antyaborcyjnemu rozdawania ulotek w pobliżu kliniki gdzie przeprowadza się zabiegi przerwania ciąży, i piętnowania lekarzy w internecie. To dobra wiadomość. Niestety, na pozytywny wyrok sądu ten dobry człowiek musiał czekać aż 10 lat.

Widzimy, że sytuacja zmienia się na korzyść obrońców życia, ale w Polsce wciąż nie jest dobrze. Zwłaszcza policja coraz bardziej szykanuje naszych wolontariuszy, utrudniając im działanie w przestrzeni publicznej i pokazywanie prawdy o aborcji. Nasi koledzy są nieustannie ciągani po sądach, co pochłania zarówno czas, jak i pieniądze. Zazwyczaj sprawy są umarzane, ale to policji już nie wystarcza. Ostatnio postanowiła zaskarżyć dwie sprawy przeciwko naszemu koledze Adamowi Brawacie z Wrocławia, które sąd wcześniej umorzył.

Również poseł Gadowski nie odpuszcza, wytaczając naszym wolontariuszom z Jastrzębia Zdroju kolejne sprawy sądowe za to, że powiedzieli publicznie, że głosował za zabijaniem dzieci w łonach matek.

fundacjapropdzMy oczywiście się nie poddajemy. Mamy świadomość, że prawda jest dla wielu niewygodna. Jednak musimy nieustannie docierać do Polaków z najprostszą i najważniejszą informacją: Ludzi się nie zabija! Proszę przeczytać poniższe sprawozdanie z działań podjętych przez wolontariuszy Fundacji Pro – Prawo do życia w ostatnim miesiącu.

W listopadzie nasi wolontariusze w całej Polsce zorganizowali 21 pikiet antyaborcyjnych i 7 wystaw „Wybierz życie”. Odbyło się też 8 kursów dla obrońców życia, na których przeszkoliliśmy kolejnych 75 osób, które dołączą do armii obrońców życia. Udało się nam również 6 razy przeprowadzić lekcje w szkołach, gdzie 429 młodych ludzi dowiedziało się, czym jest aborcja.

Szanowni Państwo! Aktywne działania przynoszą efekty. Również w Polsce widoczna jest zmiana. Coraz mniej osób waży się publicznie powiedzieć, że zabijanie dzieci w jakimkolwiek momencie rozwoju jest dopuszczalne. Będziemy toczyć walkę aż do zwycięstwa.