Przeskocz do treści

Prezydencka kolacja z amerykańskimi senatorami w zaKODowanym hotelu

Anna Dąbrowska*

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z senatorami z USA. Rozmowy prowadzone były w jednym z krakowskich hoteli. Prezydent zaprosił senatorów również na kolację. W czasie trwania spotkania na zewnątrz, przed hotelem, odbywała się demonstracja KODu.

Czas i miejsce nie było przypadkowe, bowiem jedna ze współwłaścicielek hotelu, w którym prezydent Andrzej Duda spotkał się ze swoimi amerykańskimi gośćmi jest pani Katarzyna Kukieła, zwolenniczka KODu właśnie.

20160320adksdWielu się na mnie oburzało, że używam w tekstach o KODzie słów „chamstwo”, cz „hołota”. Kobieta, która miała zaszczyt podejmować w progach swojego hotelu Prezydenta RP zachowała się w tak niegodny i chamski sposób, że dała mi pełnię praw do stosowania jeszcze dosadniejszych określeń na KODowe towarzystwo. Osoba, która pisze obraźliwe komentarze pod adresem swojego niedawnego gościa, Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej (fot. facebook/ Andrzej Duda), jest albo głupia, albo zatraciła instynkt samozachowawczy. Głupia – bo, trzeba nie mieć rozumu, żeby w jednym tekście podkreślać, jak ważna jest dla niej Ojczyzna i jednocześnie po chamsku, prostacko atakować Prezydenta tejże? Bez instynktu samozachowawczego - , bo jak, będąc współwłaścicielką hotelu, można obrażać gościa najważniejszego, który był tam wspólnie z amerykańskimi senatorami, niszcząc w ten sposób markę, poddając w wątpliwość bezpieczeństwo przybywających tam gości (zero dyskrecji, brak zaufania do personelu)?

Tylko w jednym wypadku takie irracjonalne działanie może być wytłumaczone – dożywotni, imienny kontrakt na organizacje wszelkich imprez dla zwolenników i działaczy KODu.

Z drugiej strony – czy w Kancelarii Prezydenta nie ma ludzi, którzy potrafią zagwarantować mu komfort i bezpieczeństwo? Dziwne doprawdy rzeczy się wokół prezydenta dzieją...

* Autorka jest prezesem Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Tekst i ilustracja za: http://warszawskagazeta.pl/felietony/anna-dabrowski/item/3515-prezydencka-kolacja-z-amerykanskimi-senatorami-w-zakodowanym-hotelu