Przeskocz do treści

Wassermann: „Opozycja? Niech sobie maszerują, podskakują, krzyczą. Oburza mnie jedno: ściąganie uwagi Unii i świata. To po prostu Targowica”

wpolityceplZespół wPolityce.pl / lw / „Polska The Times”

To fundament demokracji. Niech sobie maszerują, podskakują, krzyczą. Ale jedno mnie oburza: ściąganie w imię partykularnych interesów uwagi Unii i świata, sugerowanie, że przeciwko nam powinny być skierowane sankcje, to po prostu jest Targowica — mówi Małgorzata Wassermann, odpowiadając na łamach pisma „Polska The Times” na pytanie dotyczące działalności partii i ruchów opozycyjnych.

Posłanka PiS wraca również do kwestii sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego. Jak mówi Wassermann, racja leży po stronie PiS i świadczą o tym również komentarze prawników, którzy dziś krytykują rząd.

20160321mwKomentarze do konstytucji przez te wszystkie autorytety, w tym dr Haczkowską, są jednoznaczne. Powstały, zanim ktokolwiek wyobrażał sobie taki spór. I co, stały się dziś nieaktualne, bo przyznają rację PiS? — pyta posłanka PiS (fot. TV Republika).

I dodaje, że zamieszanie wokół TK jest nieproporcjonalnie duże w porównaniu z tym, jak odbierana jest przez wyborców.

Śledząc media, można odnieść wrażenie, że kraj żyje sporem o TK. A ja mam wielu znajomych z dziećmi w wieku szkolno-przedszkolnym i oni mówią, że to cudownie, żeśmy dali im możliwość wyboru: posłać dziecko do szkoły czy nie. To jest ogromny postęp, ogromną radość. Podobnie jak 500 zł. Lepiej jest i będzie też za sprawą wprowadzonych przez nas zmian systemowych, np. w prokuraturze — wylicza Wassermann.

W wywiadzie pojawia się również wątek wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej i odpowiedzialności polityków Platformy.

Mój największy żal nie bierze się jednak z tego, że oni zawalili na całej linii, tylko z tego, że nie chcą się do tego przyznać i idą w zaparte, zaciekle atakując tych, którzy znają prawdę — czytamy.

Tekst i lustracja za: http://wpolityce.pl/polityka/285890-wassermann-opozycja-niech-sobie-maszeruja-podskakuja-krzycza-oburza-mnie-jedno-sciaganie-uwagi-unii-i-swiata-to-po-prostu-targowica