Przeskocz do treści

Profesor Bogdan Chazan w radzie Fundacji Pro – Prawo do życia

kingamaleckaprybyloKinga Małecka-Prybyło

Szanowni Państwo!

Piszę do Państwa z radosną wiadomością. Niedawno do stałego zespołu Fundacji Pro - Prawo do życia dołączyła bardzo szczególna osoba. Profesor Bogdan Chazan został członkiem Rady Fundacji i zdecydował się pracować razem z nami nad wielkim zadaniem - obudzeniem sumień Polaków.

bogdanchazanlodz1Obecność Profesora to dla nas bardzo wartościowe wsparcie, zarówno merytoryczne, jak i psychologiczne. Mając na pokładzie osobę, która wszystkimi swoimi czynami daje świadectwo prawdzie, jesteśmy o wiele silniejsi. Profesor swoją niezłomną postawą daje nam wszystkim przykład, jak należy postępować. Jesteśmy mu za to bardzo wdzięczni (fot. Archidiecezja Łódzka).

28 stycznia w Łodzi odbyło się spotkanie z Profesorem. Przybyło prawie 150 osób, w tym wielu studentów medycyny. Trzeba pamiętać, że środowisko medyczne jest bardzo trudne, a świadectwo Profesora ma wielkie znaczenie dla formowania młodych lekarzy. Frekwencja przerosła możliwości sali. Obecni siadali na podłodze i schodach, a nawet odbyła się teletransmisja w sąsiednim pomieszczeniu. O spotkaniu napisały takie media jak Gazeta Wyborcza, Fronda i Tygodnik Niedziela.

bogdanchazanlodz2Profesor w czasie spotkania powiedział bardzo ważną rzecz:

Obrona życia wymaga heroizmu. To trudne zmagania z cywilizacją śmierci. Zaangażowanie się w tę obronę wskazuje na poziom naszego człowieczeństwa. Na fundamencie ochrony życia, obrony jego godności, opieramy swoje powołanie i swoją misję (fot. Archidiecezja Łódzka).

Szanowni Państwo! Cieszę się, że mogłam przekazać Państwu tę dobrą wiadomość. Dziękuję też, że jesteście Państwo z nami. Rośniemy w siłę. Nadzieja na zwycięstwo cywilizacji życia jest coraz większa.