Przeskocz do treści

Przybieżeli… Pospieszalscy

andrzejkalinowskiAndrzej Kalinowski

W ramach cyklu koncertów "Nowa Huta - dlaczego nie?" 28 grudnia odbyło się kolejne spotkanie, już po raz 37. Parafia na Szklanych Domach była współorganizatorem tego cyklu po raz drugi. Tym razem przybyli do nas nie byle jacy Goście. Swoją obecnością zaszczyciła nas Rodzina Pospieszalskich.

koledypospieszalskich1Jest to zespół muzyczny iście rodzinny. Wszyscy członkowie to jedna wielka rodzina ludzi wspólnie muzykujących. Razem czternaście osób, na czele z Janem Pospieszalskim pomysłodawcą, aranżerem i gitarzystą. Pan Jan znany jest również jako autor i prowadzący program telewizyjny pt. "Bliżej" (w każdy czwartek o godz. 22:30 program TVP Info).

Zespół wykonał kolędy w swoich opracowaniach. Było to bardzo ciekawe, ponieważ do ogólnie znanych melodii dołączali ze smakiem swoje odcinki jazzowe. Połączenie trąbki, saksofonu, basu, gitary, odrobiny fantazji twórczej i wyobraźni sprawiło, że słuchaliśmy tych utworów z wielkim zachwytem. Kilka kolęd zaczerpnięto z muzyki ludowej - obecnie już bardzo zaniedbanej. Kilka utworów wykonano a capella.

koledypospieszalskich2Widowisko bardzo się podobało. Do tego doskonała iluminacja na zewnątrz i w środku kościoła sprawiła, że było bardzo (mówiąc językiem młodzieżowym) "odlotowo". Program, jak zwykle „bardzo zręcznie” prowadziła p. Lidia Jazgar.

Dziękujemy sponsorom koncertu za wsparcie i realizację tego pomysłu. W czasie trwania koncertu przed kościołem przeprowadzono kwestę na rzecz Hospicjum Św. Łazarza. Za tę formę pomocy najbiedniejszym też serdecznie dziękujemy. Do następnego spotkania – "Nowa Huta - dlaczego nie?" 😉

Zapraszam Państwa jeszcze do obejrzenia całości fotoreportażu:
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/29Grudnia2013