Przeskocz do treści

Spotkania dla młodych ewangelizatorów

tomaszorlowskiTomasz Orłowski

Od poniedziałku, 18 lipca 2016 roku w Międzynarodowym Centrum Ewangelizacji przy ulicy Piastowskiej odbywały się konferencje dla młodych ewangelizatorów z całego świata. Centrum powstało z inicjatywy Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do Spraw Nowej Ewangelizacji pod kierunkiem bp. Grzegorza Rysia. Zadaniem tej inicjatywy jest wspieranie działań ewangelizacyjnych w ramach Światowych Dni Młodzież w Krakowie.

20160718to1Dla wszystkich chętnych otwarte były wieczorne spotkania uwielbienia z udziałem m.in. bp. Grzegorza Rysia, bp. Ewdarda Dajczaka oraz świeckich ewangelizatorów takich jak: o. Gino Henriques (Singapur), Donald Turbitt (USA), Charles Whitehead (Anglia), Michelle Moran (Anglia), Ulf Ekmann (Szwecja) i Andrzej Sionek (Polska-Kraków).

Podczas ostatniego spotkania, które odbyło się tuż po zakończeniu Mszy Świętej otwierającej ŚDM, biskupi głosili konferencje na temat znaczenia wiary w kontekście życia wiecznego. Poza tym ewangelizatorzy głosili kerygmat na specjalnie przygotowanych scenach oraz dzielili się ewangelią z osobami spotkanymi na ulicach Krakowa. Na zakończenie spotkania z Charlesem Whiteheadem bp Grzegorz Ryś przekazał mu - przetłumaczoną na język polski i wydaną  przez Mężczyzn Św. Józefa - książkę  "Ku pełniejszemu życiu w Duchu Świętym", w której Whitehead zachęca nas do świeżego spojrzenia na Osobę i obietnicę Ducha Świętego przez pryzmat Słowa Bożego. Polecam Państwu tę publikację serdecznie 🙂

Wszelkie informacje można znaleźć na stronie: http://ice2016.pl, a archiwalne konferencje, homilie i katechezy na stronie: http://www.radioprofeto.pl.

Zapraszam Państwa także do obejrzenia fotoreportażu:
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/6313442073218129649