Przeskocz do treści

TAK – naprotechnologii, NIE – procedurze „in vitro”

Monika Chomątowska

Według informacji, które można znaleźć w mediach*, Sejmik województwa małopolskiego ma zająć się na grudniowej sesji sprawą ewentualnego dofinansowania zabiegów in vitro dla 220 par małżeńskich z Małopolski. Koszt takiego dofinansowania wyniósłby 440 tysięcy złotych (po 2 tysiące złotych na parę). Autorem projektu jest radny PO Grzegorz Lipiec.

Najbliższa sesja sejmiku, a więc na której rozważana będzie sprawa in vitro, odbędzie się 17 grudnia. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka wraz z pracownikami naukowymi krakowskich uczelni wystosowało apel do władz samorządowych Małopolski o zaniechanie pomysłu dofinansowania sztucznego zapłodnienia z powodu jego nieetyczności. Głównym argumentem przemawiającym za odrzuceniem projektu powinien być fakt, że w skutek jej stosowania dochodzi do śmierci kilku poczętych istnień ludzkich w zamian za możliwość urodzenia jednego dziecka. Naukowcy wzywają samorządowców do przeznaczenia środków finansowych na dofinansowanie leczenia naprotechnologicznego dla bezpłodnych par.
 
Każdy, kto popiera apel, ma możliwość podpisania się pod jego elektroniczną wersją na stronie: http://www.pro-life.pl/?a=pages&id=240 . Im będzie nas więcej na tej liście, tym lepiej. Obecnie pod apelem złożyło podpis 385 naukowców i ponad 1100 osób niebędących pracownikami wyższych uczelni.

Gorąco prosimy o podpisywanie się pod apelem i propagowanie go wśród bliskich i znajomych!

* http://ekai.pl/wydarzenia/x60926/malopolski-samorzad-chce-finansowac-in-vitro

Dodaj komentarz