Przeskocz do treści

Tusk może już tylko szokować. W majtach, ale z wiązanką…

Anna Dąbrowska*

Pan Donald Tusk udowodnił - po raz kolejny – że świetnie nadaje się na przewodniczącego Rady Europejskiej. Mentalnie i kulturowo coraz bardziej dopasowuje się „niesfornych” kolegów z Brukseli.

Wszak nie w polskiej tradycji leży obyczaj, by poległych w zamachach terrorystycznych czcić odzianym w krótkie spodenki… .

Donald Tusk, zapalony sportowiec, porzucił chyba „haratanie w gałę” na rzecz biegania. Może jednocześnie postanowił porzucić też konwenanse i stworzy nową, świecką tradycję z gatunku „byle jak, byle lans udany”? Dobrze, że nie zrobił sobie selfie z wiązanką i nie wrzucił na „fejsa”, ale wszystko przed nami...

20160530adksdPoważnie: strasznie to przykre widzieć polskiego polityka, który nie tylko nie ma klasy, ale lekceważy i ośmiesza ojczyznę. Nawet jeśli wiemy, że dla pana Tuska „Polska to nienormalność”, wymagać od niego musimy, by godnie nas reprezentował (fot. TT). Skoro i to jest dla niego zbyt duże wyzwanie, może czas by z polityki się wycofał.

Koledzy partyjni pana Tuska! Zróbcie coś, nim zacznie uprawiać streaking.

* Autorka jest prezesem Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Tekst i ilustracja za: http://warszawskagazeta.pl/felietony/anna-dabrowski/item/3847-tusk-moze-juz-tylko-szokowac-w-majtach-ale-z-wiazanka