Przeskocz do treści

Uroczystości IV Rocznicy Katastrofy nad Smoleńskiem w Warszawie

mariamachl1Maria Machl

Główne uroczystości IV Rocznicy Katastrofy nad Smoleńskiem odbyły się 10 kwietnia 2014 roku w Warszawie.

Jak co roku, uczestniczyło w nich kilkadziesiąt tysięcy ludzi chcących oddać hołd śp. Prezydentowi Rzeczypospolitej Lechowi Kaczyńskiemu i Wszystkim Ofiarom tragicznego lotu. Bogaty program uroczystości, odbywających się na Krakowskim Przedmieściu rozpoczął się Mszą Świętą i Apelem Poległych. Do późnych godzin popołudniowych odbywały się pokazy filmów dokumentalnych o tematyce smoleńskiej, a także koncerty Jana Pietrzaka i Pawła Piekarczyka.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było przemówienie Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Wieczorem tysiące ludzi uczestniczyło w Mszy Świętej w Bazylice Archikatedralnej Św. Jana, gdzie wspaniałą homilię wygłosił biskup diecezji drohiczyńskiej - Antoni Dydycz.

20140410uwwTradycyjny Marsz Pamięci, kończący uroczystości, przeszedł z Bazyliki pod Pałac Prezydencki. Kolejny raz zabrał głos premier Jarosław Kaczyński, który podziękował uczestnikom za tak liczne przybycie. W pierwszej kolejności serdecznie podziękował redakcji i dziennikarzom "Gazety Polskiej" niezmiennie, od samego początku walczącej o prawdę o Smoleńsku. Pamiętał także o podziękowaniu dla Klubów Gazety Polskiej (fot. p. Maria Sozańska) i środowisk Obrońców Krzyża z Krakowskiego Przedmieścia, Radia Maryja, Telewizji Trwam oraz Ruchu Społecznego imienia Lecha Kaczyńskiego.

Warto dodać, że na uroczystościach stawili się licznie nie tylko Klubowicze Gazety Polskiej z całej Polski, ale także z Niemiec i Holandii.

Zapraszam Państwa do obejrzenia fotoreportażu ze stołecznych uroczystości:
https://plus.google.com/photos/113826734217089771149/albums/5981092629850367793