Przeskocz do treści

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Głos polskich uczonych

Kraków, 21 maja 2014 roku

Akademickie Kluby Obywatelskie im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
z Krakowa, Łodzi, Poznania i Warszawy
w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego

akopolskaAkademickie Kluby Obywatelskie im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Warszawie gorąco apelują o poparcie kandydatów do Parlamentu Europejskiego, którzy są za:

• przynależnością Polski do Unii Europejskiej na zasadzie pełnego, równoprawnego partnerstwa, z poszanowaniem wartości chrześcijańskich, leżących u podstaw cywilizacji europejskiej i tradycji narodowych,
• wdrażaniem w Unii Europejskiej idei solidarności społecznej, oraz zrównoważonego rozwoju gospodarczego państw członkowskich,
• wzmacnianiem spójności narodowych,

a także posiadają cechy osobowościowe i kompetencje sprzyjające tworzeniu porozumień z osobami podobnie myślącymi w celu tworzenia koalicji parlamentarnych wokół wyznawanych przez siebie wartości. Takich kandydatów – jak wskazaliśmy w opublikowanym wcześniej Stanowisku – wystawił Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości:
https://www.krakowniezalezny.pl/uczeni-polscy-o-wyborach-do-parlamentu-europejskiego

Jesteśmy głęboko przekonani, że wartości te służą pomyślności społeczeństwa i państwa polskiego oraz społeczeństw pozostałych państw, współtworzących Unię Europejską.

Jesteśmy zdecydowanie przeciwni kandydatom do Parlamentu Europejskiego, którzy wyznają poglądy lewackie, sprzeczne z wielowiekową tradycją chrześcijańską, ukierunkowane na niszczenie biologicznie i społecznie wyznaczonych, uniwersalnych funkcji rodziny i w praktyce wyrażają brak poszanowania dla życia ludzkiego.

Jesteśmy przekonani, że postawy lewackie i kosmopolityczne są niezgodne z przekonaniami zdecydowanej większości obywateli państw Unii Europejskiej, a nadmierna reprezentacja tych poglądów w Parlamencie Europejskim wynika z niskiej frekwencji wyborczej. W związku z tym apelujemy o liczny udział w wyborach 25 maja 2014 roku.