Przeskocz do treści

Zeszyty Polityczne Prawa i Sprawiedliwości – nareszcie!

miroslawborutaMirosław Boruta

W ostatni czwartek (22 listopada) zaprezentowano w Sejmie pierwszy numer „Zeszytów Politycznych Prawa i Sprawiedliwości”. Czasopismo ukazało się pod redakcją Włodzimierza Bernackiego.

W słowie wstępnym premier Jarosław Kaczyński podkreślił, że „Polska zbliża się do politycznego przełomu. Po 23 latach od odzyskania niepodległości musimy stwierdzić, że budowa Rzeczypospolitej wolnej, sprawiedliwej, dostatniej i solidarnej nadal napotyka przeszkody. Dla ich przezwyciężenia musimy jeszcze raz poderwać się do wysiłku na miarę 1980 roku. Aby to było możliwe, potrzebna jest wytężona praca programowa i organizacyjna. Jej celem jest zwycięstwo, które umożliwi przeprowadzenie i utrwalenie koniecznych zmian”.

zeszytypolityczne1Poszczególne działy „Zeszytów Politycznych Prawa i Sprawiedliwości” to: I. Idee. Suwerenność, II. Ustrój, III. Program, IV. Tradycja, V. Opozycja, VI. Lektury oraz VII. Kronika. Oprócz artykułów wymienionych na obwolucie pisma (zdjęcie obok) warto polecić także następujące teksty: „Niepodległość i geopolityka” Piotra Naimskiego, „Czego bronimy w Europie?” Ryszarda Legutki, „Prawo i Sprawiedliwość wzmacnia suwerena” Włodzimierza Bernackiego, czy zestaw dokumentów programowych i opis najnowszych przedsięwzięć Prawa i Sprawiedliwości.

Czekając na szczegółową recenzję tomu pozostańmy tymczasem przy omówieniu. Z całą pewnością trzeba jednak podkreślić – pojawienie się „Zeszytów Politycznych Prawa i Sprawiedliwości” już jest niezwykłym wydarzeniem na ubogim rynku magmy myślowej serwowanej nam od pięciu lat przez panującą koalicję rządową i zaprzyjaźnione z nią media.

Pierwszy numer „Zeszytów Politycznych” wydawanych przez Prawo i Sprawiedliwość przeczytać można klikając w linkę na dole artykułu: http://www.pis.org.pl/article.php?id=21224