Przeskocz do treści

Życzenia z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy

wzwrzrW liście do prezydenta Petro Poroszenki, prezydent Andrzej Duda złożył życzenia z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy (il. archiwum KN). Prezydent RP zapewnił o wsparciu Polski dla wszelkich działań na rzecz trwałego przywrócenia pokoju i stabilności na całym terytorium Ukrainy. Podkreślił znaczenie realizacji układu o stowarzyszeniu Ukrainy z Unią Europejską i wdrażania systemowych reform. Prezydent Andrzej Duda zapewnił, że „Polska będzie niezmiennie wspierała wysiłki Ukrainy na rzecz umacniania niepodległości i suwerenności, a także służące modernizacji i demokratyzacji państwa”.

prezydentpllogoPrezydent Duda wyraził także nadzieję, że stan stosunków między Polską a Ukrainą będzie odzwierciedleniem rzeczywistego partnerstwa strategicznego, które pozwoli na rozwiązywanie problemów w każdym z obszarów współpracy i prowadzenie dialogu historycznego opartego na prawdzie i wzajemnym szacunku.

Za: http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezydenta-rp/inne/art,13,zyczenia-z-okazjdnia-niepodleglosci-ukrainy.html