Przeskocz do treści

W hołdzie Pułkownikowi Ryszardowi Kuklińskiemu

Andrzej Lorenc

Za stroną wydawcy (exlibris-pl.com) przedstawiam Państwu niezwykłą pozycję albumową, autorstwa śp. profesora Józefa Szaniawskiego - "POLSKA. Samotna misja. Pułkownik Kukliński":

polskasamotnamisja"Bogato ilustrowany album, przedstawia historię życia i działalności „pierwszego polskiego oficera w NATO” pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. W swej samotnej i niebezpiecznej misji wywiadowczej odwoływał się on do polskich tradycji walki o wolność. Podejmując świadomie współpracę z wywiadem Stanów Zjednoczonych, kierował się motywacją ideową i patriotyczną. Album przedstawia i demaskuje imperialną i zbrodniczą politykę Związku Radzieckiego – Polska i Europa Środkowa miała być dala komunistów miejscem atomowej konfrontacji z Zachodem – kosztem zniszczeń i ofiar jej mieszkańców. Dzięki materiałom przekazanym przez Kuklińskiego te plany stały się znane a dzięki polityce Reagana nie mogły być wprowadzone w życie. Album zawiera wiele zdjęć, map i materiałów oraz wspomnień i wypowiedzi na temat pułkownika Kuklińskiego".

Zapraszam Państwa także do obejrzenia kilku zdjęć z wyprawy członków krakowskiego Stowarzyszenia Sympatyków Pułkownika Ryszarda Kuklińskiego do Stolicy - do Izby Pamięci Pułkownika Ryszarda Kuklińskiego:
https://picasaweb.google.com/103511753291993799832/20Grudnia2013