Przeskocz do treści

Profesor Andrzej Nowak o swoich najnowszych książkach

krakowniezaleznymkInformacja własna

20 czerwca Księgarnia Gazety Polskiej w Krakowie przy ul. Jagiellońskiej 11 zaprosiła krakowian i Gości Naszego Miasta na spotkanie z profesorem Andrzejem Nowakiem i promocję Jego książek „Dzieje Polski” (tom I) oraz „Putin. Źródła imperialnej agresji”. Spotkanie - warto dodać, że znakomicie - poprowadził p. Jakub Maciejewski z redakcji krakowskich "Arcanów" (fot. poniżej p. Mirosław Boruta).

20140620ansPierwszy tom pomnikowych Dziejów Polski, napisanych przez wybitnego historyka z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Polskiej Akademii Nauk prof. Andrzeja Nowaka, obejmuje okres od początków państwa polskiego do 1202 roku (śmierć Mieszka III Starego).

„Sukces Putina nie wziął się znikąd. Jego fenomen można próbować rozumieć, nie tylko na płaszczyźnie osobistych emocji, ambicji i urazów Putina, ale przede wszystkim jako część większej, historycznej całości, element dynamiki regionalnej i globalnej – potężniejszej od samego prezydenta Rosji”.

(Od Redakcji): Fragmenty opisów książek za merlin.pl i multibook.pl.

O atmosferze i przebiegu spotkania najlepiej opowie film przygotowany przez p. Marka Czaplę: • http://www.youtube.com/watch?v=_1lzJ3zwq-k